Historia Kliniki

KIEROWNIK KLINIKI ENDOKRYNOLOGII I REUMATOLOGII DZIECIĘCEJ W LATACH 1995-2004

prof. zw. dr hab. n. med. Eugeniusz Korman (1934-2015)
» nota biograficzna

JUBILEUSZ NESTORÓW POLSKIEJ ENDOKRYNOLOGII DZIECIĘCEJ

W poznańskim City Park Hotel & Residence (D.O.M. 88) 27 czerwca 2014 roku, odbyło się 2 Poznańskie Spotkanie z Endokrynologią Dziecięcą (2 PSED), ogólnopolska konferencja naukowa zorganizowana przez Klinikę Endokrynologii i Reumatologii Dziecięcej II Katedry Pediatrii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz firmę BOKiZ.

Konferencja poświęcona była „Aktualnym problemom endokrynologii dziecięcej” jednakże miała ona szczególną dedykację - Jubileusz 80. urodzin nestorów polskiej endokrynologii dziecięcej, prof. dr hab. Eugeniusza Kormana, kierownika Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego naszej Uczelni w latach 1995- 2004 i prezesa Polskiego Towarzystwa Endokrynologów Dziecięcych w latach 2001-2005 oraz prof. dr hab. Tomasza E. Romera, kierownika Kliniki Endokrynologii Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie w latach 1979-2003 i prezesa Polskiego Towarzystwa Endokrynologów Dziecięcych w latach 1993-2001, naszych nauczycieli i lekarzy wybitnie zasłużonych dla rozwoju endokrynologii dziecięcej w Polsce. Przewodniczącym Komitetu Naukowego i Organizacyjnego był prof. Marek Niedziela, kierownik Kliniki Endokrynologii i Reumatologii Dziecięcej.

W konferencji uczestniczyło ponad 100 uczestników z Polski i naszego Uniwersytetu w tym konsultanci krajowi w dziedzinach endokrynologicznych: prof. Andrzej Lewiński – konsultant z endokrynologii, prof. Robert Spaczyński - konsultant z endokrynologii ginekologicznej oraz prof. Mieczysław Walczak - konsultant z endokrynologiii diabetologii dziecięcej i jednocześnie prezes Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej. Ponadto w konferencji uczestniczył prof. Andrzej Milewicz, prezes Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. W konferencji uczestniczyli lekarze wielu specjalności m.in. z endokrynologii, diabetologii, reumatologii, chirurgii dziecięcej, pediatrii i radiologii. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał rektor prof. Jacek Wysocki.

Od lewej: prof. Eugeniusz Korman, prof. Marek Niedziela, prof. Tomasz E. Romer

Zachęcamy do przeczytania artykułu, który ukazał się w Faktach UMP 4/2014 gdzie znajduje się pełna relacja z ww. wydarzenia!